04: MASIVNÍ PROTEINOVÁ BROKOLICE

Vždycky jsem se staral o to, abych měl vyvážený jídelníček a dostatečný příjem živin tak, aby mé tělo nestrádalo.  Od té doby, co jsem na syrové stravě jsou mé obavy ještě vyšší. Také jsem začal od svého nejbližšího okolí slýchat klasickou větu: “A odkud získáváš protein?” Toto pokládám asi za nejběžnější a zároveň alespoň z mého pohledu nejvtipnější otázku, s kterou se často setkává většina vegetariánů či veganů. S úsměvem pak vždycky odpovídám: “Protein je všude kolem vás!” Pokud je i tohle váš případ, mám pro vás jeden vynikající recept na proteinovou a sacharidovou bombu, který vám s tím může pomoct.

A proč miluji právě recept na MASSIVE PROTEIN BROCCOLI (Masivní Proteinová Brokolice), který si jistě zamilujete také? Protože má fantastickou chuť, je zdravý, jednoduchý na přípravu a hlavně skvělý zdroj bílkovin, energie, sacharidů a tuků. Vše v jednom!

Ingredience (1 porce):
350g brokolice
40g mandlí (naložené přes noc ve vodě)
70g naklíčená slunečnicová semínka (nebo minimálně naložená přes noc ve vodě)
115g avokáda (polovina velkého avokáda)
1 stroužek česneku
1 malá chilli paprička / nebo 1 čajová lžíce raw chilli pepper omáčky
1 polévková lžíce citrónové šťávy
½ čajová lžíce soli (podle chuti)
250 ml vody

Příprava:
a) Rozmixujte všechno kromě brokolice a mandlí ve vysokorychlostním mixéru, aby vznikl krém.
b) Nakrájejte brokolici na malé růžičky. Vzhledem k tomu, že brokolice patří do skupiny těžko stravitelných zelenin, tak doporučuji propláchnout horkou vodou (ne vřelou, aby se nezničily vitamíny a enzymy), což dodá brokolici živější barvu a pomůže k snadnějšímu trávení.
c) Nakrájejte mandle na kostičky.
d) Přelijte brokolici hotovým krémem a zasypte mandlemi.

DOBROU CHUŤ & BUDUJTE SVALY NA SYROVÉ STRAVĚ!

Nutriční hodnoty: 
950 kcal
35g proteinu
56g sacharidů
75g tuku

Pokud si potřebujete zkontrolovat nutriřní hodnoty, tak doporučuji aplikaci Cron-o-metr, kterou s Andreou denně používáme.

Comments

Komentáře

About Author

Rawman - Daniel
Rawman - Daniel