06: PRAHA: 2 V 1 – RAW CUKRÁRNA SWEET SECRET OF RAW – PRVNÍ ČÁST

secret 2 Ráda bych se podělila o svou první zkušenost návštěvy raw restaurace. Možná očekáváte, že se vše odehrálo ve Vancouveru, protože se tady momentálně nacházím. Překvapivě tomu tak není. Vše se odehrálo v České republice v hlavním městě Praha. Bylo to v období, kdy jsem se vrátila z Irska a střádala další cestovní plány. V Praze jsem byla na návštěvě u svého přítele Daniela, který tam v té době pracoval. Zatímco byl Daniel v práci, já trávila čas se svou kamarádkou Silvanou.

secret 3

Je třeba zmínit, že jsem nebyla 100% na syrové stravě. Jedla jsem podle Paleo diety a syrová strava byla pro mě zatím neznámá. Teda, zase až tak neznámá nebyla, protože jsem již měla přečtených pár knížek. Právě v jedné z nich, Škola živé stravy, Vitariánství jako cesta (Anna Hýžová), jsem se dozvěděla o raw restauraci v Praze – Secret of Raw. Nejdříve jsem měla v úmyslu překvapit Daniela a pozvat ho do restaurace na večeři. Pro mě by to byl úžasný zážitek, ale u Daniela jsem si moc jistá nebyla, protože v této době miloval Paleo dietu. Nicméně, když jsme se takhle s kamarádkou brouzdaly po pražských uličkách, měla jsem dostatek času sdílet své nadšení pro syrovou kuchyni a přesvědčila jsem kamarádku, abychom zašly na něco dobré. Dlouho jsem ji přesvědčovat nemusela, protože i ona ráda zkouší nové, neotřelé věci. Ve finále jsme navštívily cukrárnu. Raw cukrárna Sweet Secret of Raw je první raw cukrárna v České republice, která vznikla po roce provozu restaurace Secret of Raw.

Byla jsem z cukrárny naprosto unešená. Normálně se snažím cukrárnám vyhýbat, ale do této bych nejraději chodila každý den. Z širokého výběrů dortů jsme nevěděly, který si dáme. Po dlouhém rozhodování jsme se rozhodly pro borůvkový cheesecake. Kousek dortu byl opravdu velký. Vystačily jsme si s jedním plátkem dortu o který jsme se podělily a to jen proto, že bylo pozdní odpoledne a mě čekala večeře s Danielem. Příště si s radostí vychutnám celý. K pití jsem si zvolila nápojem ze zeleného ječmene, který jsem vyzkoušela poprvé. Silvana si vybrala rakytníkový čaj. Obě jsme byly velice spokojené. Prostředí cukrárny bylo příjemné a nemůžu se dočkat, až ji opět navštívím, nejen tuto roztomilou cukrárnu, ale také jejich restauraci. Již brzy očekávejte mou návštěvu!

Secret 4

A proč se můj článek jmenuje 2 v 1? Protože mě čekala večeře s Danielem a kde, to bylo pro mě překvapení. Takže jsem vůbec netušila, co pro mě Daniel připravil. A bylo to neočekávané! Zkusíte hádat, kde to bylo???

A) Irská restaurace, protože jsem se vrátila z Irska a Irskou kuchyni jsem si oblíbila

B) Raw restaurace – Secret of Raw

C) Jiná raw restaurace

D) Klasická pražská pivnice – na pořádné pečené koleno a Plzeň k tomu (v tomto období jsem následovala Paleo stravu)

 

Správnou odpověď se dozvíte v příštím článku.

Comments

Komentáře

About Author

Rawoman - Andrea
Rawoman - Andrea