08: PRAHA: 2 V 1-RAW RESTAURACE RAWCHA – DRUHÁ ČÁST

Ahojte, jsem zpět, abych pokračovala v druhé části příběhu. Zkusili jste hádat, kam jsme zamířili s Danielem na večeři? Ano, přesně tak, byla to další raw restaurace v Praze. Restaurace s názvem Rawcha a najdete ji adrese Na Poříčí 1039/8, Praha 1. Rawcha nabízí kombinaci raw food jídel s kvalitním čajem. Neměla jsem ani tušení o této restauraci a jsem velice ráda, že ji Daniel objevil. Byl to krásný večer s dokonale zdravou večeří. Musím říct, že jsem byla ohromena.

Raw restaurace
Rawchu bych přirovnala spíše k čajovně než k restauraci. Měla jsem takový pocit zřejmě vzhledem k nábytku v místnosti, zařízení, hudbě a z celkové atmosféry. Restaurace je kromě raw food zaměřena také na čaje. Nikdy jsem neměla velký zájem o čaje, takže nebudu komentovat jaké čaje, můžete v Rawche ochutnat. Jen mohu říct, že čaj, který jsme měli při naší návštěvě byl dobrý. Výběr čajů je opravdu pestrý stejně jako raw food a snadno si můžete vytvořit několika chodové menu.

V nabídce jsou polévky, hlavní jídla, saláty, dezerty, salsy a krekry. A jaké menu jsme si vytvořili? Abych byla upřímná, bylo to těžké si vybrat. Musím poděkovat slečně, která nás obsluhovala za její trpělivost, jelikož jsme byli velice nerozhodní, ale věřím, že jsme nebyli první nerozhodní zákazníci od té doby, co otevřeli restauraci. Nejraději bychom vyzkoušeli všechno, co bylo na jídelním lístku. Jen při čtení menu se nám sbíhaly sliny a naše představivost pracovala na maximum. Nakonec jsme následovali doporučení, jaké je nejoblíbenější jídlo nebo jaká je nejlepší volba jídla, kterou nám mohou nabídnout. Pokud zkoušíte něco nového a nejste si úplně jisti výběrem, vždy se ptej. Prostě se ptát, co nejvíce to jde, ať máte představu o jídle, ingrediencích a porci. Zejména v raw restauracích je to samozřejmostí, protože je raw food jídla jsou poměrně novinkou. Obsluha vám vždy vřele doporučí, co by jste si měli objednat vzhledem k vašim konkrétním potřebám v danou chvíli.

Pojďme se podívat, co jsme si objednali! Zvolili jsme si tříchodové menu a jídla jsme si rozdělili na půl, tak abychom ochutnali všechno. Objednali jsme si jeden předkrm, dvě hlavní jídla a dva dezerty. Jako předkrm jsme si objednali mrkvové krekry se sezamem a raw bazalkové pesto. Vše servírované s lístky čerstvého, křupavého salátku. Tři trojúhelníkové mrkvové krekry byly lahodné. Zbožňuji všechny raw krekry, wrapy, chlepy a sendviče v raw food provedení. Jsou naprosto fantastické, zdravé, bez lepku, živočišných produktů a mléka. Raw bazalkové pesto bylo skvělou volbou a chutnalo úžasně jak na vláčném krekru tak na křupavém salátku. Čerstvost surovin mě naprosto okouzlila.

Raw restaurace
Po vydařeném předkrmu následoval hlavní chod – Raw sushi, plné kešu, pekanů a slunečnicových semínek a salát – Raw bramborový salát ze sladkých jablíček, mrkvičky, celeru, kurkumy a kešu majonézy.


 

Raw sushiRaw restaurace

  • Servírované po 6-ti kouskách
  • Ideální pro sdílení ve dvou
  • Vydatné jídlo vzhledem k rozmanitosti oříšků a semínek
  • Zdroj vitamínů a minerálů
  • Nejchutnější sushi, které jsem jedla

Raw bramborový salát

  • Salát v jiném provedení
  • Salát na sladký způsob
  • Optimální souhra chutí
  • Plný vitamínů a vlákniny

Sladká tečka na konec – Raw malinový kešu cheesecake a Raw čokoládový muffin plněný datlovým karamelem. Oba dezerty byly výborné. Pokud bych se měla rozhodnout, který byl lepší, tak bych se definitivně rozhodla pro čokoládový muffin s datlovým karamelem. Naprosto famózní!!! Raw malinový kešu cheesecake byl také velice dobrý, ale musím přiznat, že mě ničím výjimečným nepřekvapil. Z výběrů dezertů nás nejvíce zaujal Avokádovo-limetkový dort s japonským zeleným čajem „Matcha“. Bohužel tento dort již byl vyprodaný. O jeden důvod víc, proč navštívit restauraci Rawcha znova!

Byla jsem zvědavá, jak vlastně Daniel našel restauraci Rawcha. Při večeři mi pověděl, že šel prostě kolem a všiml si raw restaurace. Vešel dovnitř a na stole uviděl knihu Škola živé stravy – Anna Hýžová. To bylo pro něho znamení a zarezervoval stůl pro dva. Osud! V jeden den mě tato kniha přivedla do dvou raw restaurací v Praze. Byla to skvělá zkušenost a díky těmto zážitkům se raw food stalo mou velkou zálibou.

Doufám, že jste si užili můj příběh a ten příští bude z Vancouveru. Těším se na Vás!

Comments

Komentáře

About Author

Rawoman - Andrea
Rawoman - Andrea