10: MOJE NAROZENINOVÁ (VEGAN) ZMRZLINA! Čoko – koko!

Dnes je 24. 9. 2014, což pro mě znamená, že je mi 28 let. Jsem ještě mladá nebo už stará? Nepatřím k těm, které jejich přibývající věk děsí. Dnešní narozeniny mě přivedly k myšlenkám, co mám již za sebou a co mám hlavně před sebou. Cítím neuvěřitelnou energii a životní elán. Těším se ze svých životních úspěchů, plánů a budoucích cílů. Například Dr. Norman Walker, který patří mezi průkopníky přirozené životosprávy a ve světě je známý jako “The Juiceman” nemyslel na své narozeniny a neslavil je. Nevadilo mu říct lidem jak je starý. Jeho odpověď zněla: Jsem věkuprostý! Dožil se téměř 100 let a v tomto věku byl velice aktivní. Žil dlouhý, zdravý a tvůrčí život. Doporučuji vám přečíst si některou z jeho knih jako: Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, Tlusté střevo bez zácpy, Omládněte, Zářící zdraví a tak dále.

Když jsem žila v Česku, obklopena svou rodinou a přáteli, většinou má narozeninová oslava vypadala následovně. Nejdříve se sešla nejbližší rodina – rodiče, babičky, dědečkové, sourozenec se svou rodinou a bratranci, aby mi poblahopřáli. K takové narozeninové oslavě patří také spoustu jídla a nikdy nesmí chybět narozeninový dort. Což mě přivádí k myšlence, jak bude vypadat příští narozeninová oslava s rodinou, aneb jaké jídlo si připravím, když jsem raw stravě? Pravděpodobně tím vyrazím dech rodinným příslušníkům. Druhé kolo oslav bývá s kamarády. Musím říct, že jsem spíše introvert než extrovert, takže jsem nikdy nepořádala divoké narozeninové oslavy. Ke štěstí mi stačilo, když se sešli lidi, kteří jsou mi nejbližší.

A jak jsem to oslavila letos, když je má rodina a kamarádi vzdáleni 8 000 km? Naprosto jednoduše a originálně. Uspořádali jsme s mým milovaným přítelem Danielem narozeninovou-zmrzlinovou oslavu. Oba dva zmrzlinu moc milujeme a moje narozeninová (vegan) zmrzlina je ideální místo narozeninového dortu.

Co budeme potřebovat:

Postup:

  • Zmražené banány překrojte na půlku
  • Banány vložte do Champion juicer
  • Přidejte kakaový prášek (záleží, jestli chcete jemně čokoládovou nebo extra čokoládovou)
  • Promíchejte
  • Posypete strouhaným kokosem – má oblíbená kombinace
  • Přidejte konopná semínka – Danielova oblíbená kombinace

Čoko-koko
Výsledek je úžasná krémová čokoládová zmrzlina! S takovou zmrzlinou můžu mít narozeniny klidně každý den! Krásné narozeniny pro všechny!

Jak jsme začali vyrábět raw veganskou zmrzlinu:Čoko-koko

Nakonec bych chtěla dodat, proč jsme začali vyrábět raw zmrzlinu a jak se stala součástí našeho jídelníčku. Během krásného léta ve Vancouveru, kdy jsme většinu našeho volného času trávili cestováním, jsme se několikrát dostali do situace, kdy se před námi objevila cukrárna s lahodně vypadající zmrzlinou. Marně jsme hledali ze všech těch různých druhů raw veganskou zmrzlinu bez přidaného cukru, barviv a chemikálií. A to nás dovedlo k tomu, začít si vyrábět svou raw veganskou zmrzlinu. Dáváme si ji jako odpolední svačinku, příležitostně jako večerní dezert, pokud máme po večeři chuť na něco sladkého, Čoko-kokodokonce jako snídani plnou energie nebo místo narozeninového dortu. V představivosti se meze nekladou. Je naprosto jednoduchá na přípravu, chutná úžasně a můžete si do ní přidat vše, co mate rádi! Hlavně je vyráběna pouze z ovoce! Pokud jste spíše čokoládomilci, jako Daniel a já, tak vám jistě bude chutnat čokoládová raw vegan zmrzlina posypaná kokosem (má verze), popřípadě s konopným semínkem pro zvýšení bílkovin (Daniel verze). Jste spíše ovocemilci? V tom případě si užijte banánovou zmrzlinu s čerstvými borůvkami nebo osvěžující jahodovou, které je vyrobena pouze ze zmražených jahod. Není potřeba přidávat nic jiného! Vychutnejte si tyto odzkoušené variant! Užijte si to!

Comments

Komentáře

About Author

Rawoman - Andrea
Rawoman - Andrea