16: HALLOWEENSKÝ MAKOVÝ DORT

Makový dortV tomto receptu uvidíte, jak jsem postupovala při přípravě Raw Makového Dortu, který je inspirovaný blížícím se Halloweenem. Ne jenom přicházející Halloween mě přivedl k přípravě dortu, ale také mák, který k nám konečně dorazil až z České Republiky. Věděli jste, že mák je nutričně hodnotná bomba? Zkuste ho více vyhledávat a přidat ho do svého jídelníčku! Výrobu dortu jsem si nesmírně užila, byla to opravdu zábava a výsledek stojí za to. Dort je nepečený, veganský a bezlepkový, tudíž si na něm mohou pochutnat jak příznivci raw stravy, paleo diety, taktéž vegani, vegetariáni a samozřejmě kdokoliv, kdo miluje dezerty. Mák, kokos, vlašské ořechy, banány, fíky a datle zkombinované dohromady vytvořili super jednoduchý recept na vláčný makový dort s křupavou polevou! Mňam!
Raw makový dort – Korpus:
200 g vlašských ořechů (doporučuji je přes noc namočit ve vodě)
150 g strouhaného kokosu
3 lžíce datlové pasty (domácí výroba)
2 lžíce citronové šťávy

Vlašské ořechy, datlovou pastu a citronovou šťávu rozmixujeme na kaši. Můžete použít výkonný mixér, food processor nebo odšťavňovač, který rozemele ořechy. Nejlepší variantou je jednoznačně food processor, ale ten bohužel nemám, tudíž jsem použila odšťavňovač typu Champion, který také dokáže rozmixovat ořechy a šlo to velice dobře. Do rozmixované směsi přidáme strouhaný kokos a vše dobře promícháme. Základ máme hotový a můžeme ho vložit do dortové formy.

Makový dortMakový dort
Raw makový dort – Náplň:
200 g mletého máku
200 g sušených fíků (namočených přes noc ve vodě)
3 banány

Všechny ingredience rozmixujeme dohromady. Opět můžete použít výkonný mixér, food processor nebo odšťavňovač s možností mletí ořechů. Náplň umístíme na hotový korpus a rozetřeme.
Ups, co je to za pavouka na mém dortu? No tak, běž pryč! Makový dort

Makový dort
Raw makový dort – Poleva:

4 – 5 lžiček kokosového oleje
1 lžička citronové šťávy

Rozpuštěný kokosový olej a citronovou šťávu smícháme a nalijeme na povrch dortu. Poté dort umístíme do mrazáku, kde ho necháme odpočinout přibližně jednu hodinu a poté můžeme servírovat!Makový dortMakový dortMakový dort

Comments

Komentáře

About Author

Rawoman - Andrea
Rawoman - Andrea