18: PROTEINOVÉ RAW JÍDLO TÝDNE ! FENOMENÁLNÍ SUPERFOOD SNÍDANĚ – MÍSA ZELENÉHO SMOOTHIE

Mísa zeleného smoothieProč jsem si zrovna pro název vybral slovo fenomenální? Protože toto je má oblíbená snídaně, snídám ji v podstatě každý den s lehkými úpravami (občas do mísy přidám něco jiného, záleží na tom, jestli mám trénink nebo ne), ale skutečnost, že je tento smoothie na mém seznamu každé ráno (stejně jako 5 min. studená sprcha a jóga) více než 5 měsíců, tak na něm něco mimořádného být opravdu musí, nemyslíte? 12: RŮST SVALŮ A HMOTNOSTI NA RAW FOOD: 5 MĚSÍČNÍ PROGRES – v tomto článku jsem zmínil, že budu sdílet informace, jakým způsobem jsem k takovým výsledkům dospěl. Tentokrát je na řadě recept – Fenomenální Snídaně.

Předem se omlouvám za kvalitu obrázku. Není to zrovna fotografie roku :-). Vím, že to vypadá šíleně, ale stejně šíleně dobře to i chutná a když k tomu přidám nutriční hodnoty, tak jsme opět u receptu, který nejen uspokojí vaše chuťové buňky, ale také vaše tělo. A to je má zásada. Skvělý na množství proteinů, sacharidů, kalorií, minerálů, vitamínů, omega 3 a 6 a mnoho dalšího.

O tom, že snídaně je základ dne a zároveň nejdůležitějším jídlem nemůže být pochyb. Je doporučeno sníst ráno až 30g proteinu, protože po celonočním půstu, kdy tělo běželo na prázdný žaludek, tak je třeba dostat do těla co nejrychleji zdroj energie, jinak si tělo vybere druhý nejrychlejší zdroj – vaše svalstvo. Dokonce jsem se nedávno dočetl v knize Tim Ferris – Čtyřhodinové tělo že snídaně vám nejen pomáhá nastartovat organizmus na celý den, ale navíc může zcela ovlivnit kvalitu vašeho spánku nebo redukovat % tuku v těle – respektive spalování. Co se spánku týče, tak například když si dáte na snídani ovoce, tak to může způsobit, že se ráno budete budit dříve a s větší energií. Snídaně je zásadní a je důležité, abychom ji opravdu nepodcenily. Takže budíček a jdem se na to! :-)

Ingredience: (1 porce)Mísa zeleného smoothie
250ml vody
400g banánů
40g lněná semínka (předem namletá)
10g chia semínka (předem namletá)
1 velké jablko
2 velké řapíky celeru
1 čajová lžička prášku maca
100g kadeřavé kapusty (kadeřávek) – black kale
20g sušené Goji
2 brazilské ořechy
50g naklíčené pohanky (v případě, když mám trénink), nebo 20g vlašské ořechy. Jak ale uvidíte na nutričních hodnotách, pohanka tomu dává jiné grády :-)

Příprava:
Smoothie – rozmixujte vodu, banán, jablko, celer, maku, kadeřávek.
Mísa – do mísy přidejte lněná a chia semínka, sušenou Goji, brazilské ořechy + případně pohanku nebo vlašské ořechy.

Nutriční hodnoty (bez pohanky nebo vlašských ořechů):

946 kcal
23,6g proteinu
168,7g sacharidů
30,2g tuku

Nutriční hodnoty (s pohankou):
1118 kcal
30,3g proteinu
204g sacharidů
31,9g tuku

DOBROU CHUŤ & BUDUJTE SVALY NA SYROVÉ STRAVĚ!

Pokud si potřebujete zkontrolovat nutriřní hodnoty, tak doporučuji aplikaci Cron-o-metr, kterou s Andreou denně používáme.

Vitamíny a minerály nížeMísa zeleného smoothie

Comments

Komentáře

About Author

Rawman - Daniel
Rawman - Daniel