21: RŮST SVALŮ A HMOTNOSTI NA RAW FOOD: 7 MĚSÍČNÍ PROGRES – Bioelektrická analýza vs kaliper(tlouštkoměr)

7 měsíční progresJe 12 listopad a od 20. září došlo k dalšímu měření (stejně jako v případě 5 MĚSÍČNÍ PROGRES) a jako vždy prostřednictvím Bioelektrické impedance (2.11.2014). Jak teda pokračuje můj progres – dostat se do konce roku 2014 na váhu 65 kg prostřednictvím rostlinné syrové diety aniž bych se s procentem tuku v těle dostal nad 12%? Dobrá zpráva je, že jsem opět zvýšil váhu o téměř 1 kg, přesněji o 0,7 kg a to na váhu 63,7 kg. Bohužel se mi ve stejné chvíli také zvýšil % tuku v těle o 0,3% – z 12,1 na 12,4%. Není to nijak zvlášť vysoké číslo, ale i přesto, že mám radost z váhy, tak mám trochu obavy, jestli nepřibírám tuky rychleji než svaly.

Bioelektrická analýza vs kaliper(tlouštkoměr)
Rozhodl jsem se proto s jedním z trenérů (Marcello Castro – vynikající brazilský trenér a bodybuilder) udělat menší test a změřit si procento tuku také prostřednictvím kaliperu. (viz. obrázek níže). Nejprve mi tloušťkoměrem změřil tuk u tricepsu, poté břicho a na závěr boky. Celkové hodnoty dal do průměru a porovnal s váhou. Dle tabulky mu vyšlo % tuku v těle 11,2 %. A to už je trochu jiná hodnota! Rozdíl ve stejný den a ve stejnou chvíli o více jak 1,2%?! Jak je to možné? Bylo mi vysvětleno, že kaliper funguje s přesností na 98% a v podstatě když bych se změřil ráno, odpoledne a večer tak bych měl dosahovat stále stejných hodnot – což se ale nemůže říct o Bioelektrické impedance. Bioelektrická analýza je skvělá věc a na rozdíl od kaliperu funguje tak, že elektrický proud prochází tekutinou ve svalových tkáních a při průchodu tukovými tkáněmi se setkává s odporem, čím je tedy odpor vyšší, tím je i vyšší % tuku v těle. Analýza však může být ovlivněna stupněm hydratace, teplotou kůže a dalšími faktory. Mohu se tedy změřit 3x ve stejný den a vždy mohu naměřit trochu jiné hodnoty. S jakým výsledkem se tedy spokojit? Vzhledem k tomu, že se výsledky neliší například o 5-10%, tak z toho velké drama dělat nebudu, nicméně se příští měsíc změřím stejným způsobem a budu mít jasnou představu o tom, jakou cestou se mé tělo vlastně ubírá.

Bioelektrická analýza (BIA)
7 měsíční progres7 měsíční progres

Kaliper
7 měsíční progres7 měsíční progres
TRÉNINK
Tréninky jdou velice dobře. Co se síly týče, tak mrtvý tah jsem od posledního měření zvýšil z 215 lb (97 kg) na 225 lb (102 kg), což znovu v rámci mé váhy je vynikající výsledek. Cítím také větší sílu při běžných cvicích jako shyby na hrazdě na kladce, bradla a stejně tak i v rychlosti intenzivních tréninků . Tento týden si vyzkouším nové maximum u dřepů. Pokud se dostanu ze 185 lb (83 kg) na 195 (88 kg) tak to bude více než uspokojující výsledek. Ale už teď vím, že by to neměl být problém :-) V dalších dnech vám pak pošlu jakým způsobem vypadá jeden z nejtěžších tréninků na nohy, který jsem kdy zažil (cvičím jej 1x za měsíc) – tento trénink je inspirovaný jedním z finských weight lifterů…ale to už předbíhám :-)

Jeden z mých intenzivních tréninků naleznete níže:

JÍDELNÍČEK
Můj současný jídelníček vypadá tak, že ve dnech, kdy mám těžké tréninky, tak se snažím dostat na cca 4 000 kcal (3x týdně) a všechny ostatní dny, kdy mám rychlejší tréninky, tak si hlídám kalorie na úrovni 3500 kcal. Nejvíce kalorií se snažím získávat ze sacharidů. 1x týdně si po těžkém tréninku dopoledne dávám veganský protein a cca za hodinu na oběd ČOKOLÁDOVOU NUGETU. Rána se nezměnila a tak každé ráno snídám mou oblíbenou MÍSU ZELENÉHO SMOOTHIE. Ale abych se přiznal, hlídání kalorií v mém případě není úplně bez chyb a právě v tom vidím příčinu těchto výsledků. Když jsem se za den dostal nad 3500 tak jsem byl spokojený. Nyní se však, ale budu víc soustředit na to, aby můj příjem byl vyváženější (protein každý den kolem 95g, sacharidy 470g a tuky 95g, kalorie 3500. V dnech těžkých tréninků pak protein 107g, sacharidy 530g a tuky 107g, kalorie 4000). K měření denního příjmu používám aplikaci Cron-o-metr.

Některá má oblíbená jídla naleznete níže:

Pokud vás zajímá můj progres a chtěli byste se dozvědět více o jídelníčku nebo trénincích, tak sledujte blog, protože budu každý týden přidávat další a další novinky.

V případě, že máte konkrétnější dotazy, tak se neváhejte obrátit na naši službu RAW POHOTOVOST.

Na závěr, jestli se vám článek líbil, tak ho nezapomeňte okomentovat nebo přidat like, každá podpora potěší !

Díky, čau :-)

Comments

Komentáře

About Author

Rawman - Daniel
Rawman - Daniel