24: PROTEINOVÉ RAW JÍDLO TÝDNE! – POTŘEBUJEŠ PROTEIN? DEJ SI MÁK !

Dej si mák!Těžko bych tento článek označil jako recept. Jedná se spíš o svačinku, ale svačinku opravdu bohatou na energii, proteiny, minerály a vitamíny. Nedávno jsem se zmínil v 21: RŮST SVALŮ A HMOTNOSTI NA RAW FOOD: 7 MĚSÍČNÍ PROGRES – o tom, kolik kg jsem přibral, jakým způsobem jsem posílil v rámci tréninků a opět jsem dostal otázku, kde na tohle všechno beru energii a jakým způsobem se stravuji? Když jsem několik měsíců zpátky začínal s raw food, byl jsem hodně nervózní z toho, že zhubnu anebo nebudu mít dostatek živin, že bude nadlidský úkol tvrdě trénovat a udržet si kvalitní jídelníček nebo mít dostatek kalorií, proteinů a důležitých látek v rámci diety. Dříve pro mě byl problém se dostat na 3000 kcal za den, dneska se musím hlídat, abych nepřesáhl 4000 kcal, protože čím jsem zkušenější, tím vidím, jak snadno lze tyto hodnoty dosáhnout.

V předešlém článku jsem vám představil opravdu tvrdý trénink na spodní partie – 26: RŮST SVALŮ A HMOTNOSTI NA RAW FOOD: RAW TRÉNINK – VELKÁ PYRAMIDA MILKA TOKOLY – LEG DAY ! – Po takovém tréninku je ale sakra důležité, aby vynaložené úsilý nepřišlo nazmar, takže je třeba tělo pořádně zásobovat v průběhu celého dne. Už máte dost proteinových nápojů, ořechů nebo jiných zdrojů kvalitních aminokyselin? Chcete změnu? Dejte si mak!

Mak je nejen chutný, ale taky skvělý zdroj proteinu, důležitých BCAA aminokyselin (6 lžic vám dodá až 50% denní dávky), sacharidů a minerálů. Je doslova nabitý vápníkem, který je pro udržení silných kostí jako dělaný, takže pokud budete mít dostatek vápníků, tak nemusíte mít strach, že by vám vaše kosti selhaly. Četl jsem článek, že v případě, když jsou zásoby vápníku v kostech na mizině, tak si nezlomíte kost jakmile spadnete, ale první si zlomíte kost a poté spadnete. Bohužel tohle je často smutný osud lidí v pokročilém věku. Au :-)

S mákem si ale můžete vyhrát i jiným způsobem tak jak to například udělala Andrea na Halloween – připravila úžasný 16: HALLOWEENSKÝ MAKOVÝ DORT. Nechte se inspirovat ! Aby toho nebylo málo, tak jsem svačinku ještě zkombinoval s banánem, kokosovým olejem, konopnými semínky a datlovou pastou. Dohromady mi tak vyšla doslova tikající energická bomba.

DOBROU CHUŤ & BUDUJTE SVALY NA SYROVÉ STRAVĚ!

Ingredience (1 porce):Dej si mák!
450g banánů
60g máku
30g konopných semínek
30g datlové pasty
1 polévková lžíce kokosového oleje

Příprava:
Nic náročného, banány zkrátka nakrájíme a přidáme spolu se všemi ingrediencemi do misky. Hotovka.

Nutriční hodnoty:
1038 kcal
22,6g proteinu
148g sacharidů
47,8g tuku

Pokud si potřebujete zkontrolovat nutriřní hodnoty, tak doporučuji aplikaci Cron-o-metr, kterou s Andreou denně používáme.

Vitamíny a minerály níže
Dej si mák!

Comments

Komentáře

About Author

Rawman - Daniel
Rawman - Daniel