25: BIO ŽIVÁ STRAVA V CAFE BLISS – Victoria, Britská Kolumbie

Datum poslední návštěvy: 30. 6. 2014
Adresa: 556 Pandora Ave, Victoria, BC V8W 1N7, Canada
Mé doporučení: Sakuba salát, Kyselé zelí, Bliss sušenky (recept najdete zde)
Kniha: Blissful: Raw Food Recipes from Cafe Bliss

Do Victoria, což je hlavní město Britské Kolumbie v Kanadě, jsme se vydali na víkendový výlet, kde jsme strávili jednu noc. I to nám stačilo k načerpání místní atmosféry, kterou bych popsala jako kombinaci starého města s novými příležitostmi. Je to místo plné skvělých obchodů, kaváren a restaurací, taktéž nás okouzlila architektura a barevné zahrady. Victoria leží na ostrově Vancouver a je zde několik možností jak se tam dopravit z čehož každá cesta trvá přibližně 4 hodiny nebo půl hodiny letecky z Vancouveru.

My jsme konkrétně využili služeb Bc Ferries k přepravě a nemůžeme si stěžovat. Hned co jsme opustili loď a autobusem se dopravili do centra města, začali jsme prozkoumávat krásy městečka. Když se blížila doba oběda, šli jsme již do předem vytipované raw, veganské kavárny s názvem Cafe Bliss. Kavárna se nachází na adrese 556 Pandora. Pokud si určíme jako výchozí bod velice frekventované místo ve městě, což je na adrese 501 Belleville, kde se nacházejí budovy parlamentu Britské Kolumbie, tak vám cesta do Cafe Bliss zabere přibližně 15 minut chůze.

Cafe Bliss
Popis kavárnyCafe Bliss
Kavárna je snadno k nalezení. Neměli jsme žádný problém výše uvedenou adresu najít. Otevírací doba kavárny je od 11:00 do 19:00 hodiny a to denně. Kavárna je ve tvaru protáhle nudle, kde v přední části jsou umístěné stoly k sezení, a po pravé straně od vstupu na zdi visí obrovská tabule s menu, která mě upoutala hned na první pohled. Všude byla bio živá strava! Nadšeně a hladově, jsem začala vybírat svůj oběd. Jídelní lístek je rozdělený na juice, smoothie, ledové nápoje, teplé nápoje a jídlo. V části – jídlo – jsou v nabídce raw jídla, ale také mají vařenou polévku nebo se v některých jídlech objevuje vařená quinoa. Je třeba dobře číst, z čeho se pokrm skládá, pokud si chcete vybrat jako my pouze raw jídlo. Pokud budeme pokračovat dále kavárnou, narazíme na bar, kde se objednává jídlo. U baru se můžete usadit a pozorovat obsluhu jak vám připravuje jídlo, zatímco čekáte. Za povšimnutí stojí prosklená lednice, která je plná lákavých dobrot, jako jsou různé koláče, dorty, sušenky, čokolády, ale také například domácí kyselé zelí. Dále místnost pokračuje do kuchyňky, výdejny jídel či do skladu? Nejsem si přesně jistá, jak to mám správně nazvat, poněvadž se mi zdálo, že tam bylo od všeho trochu. Poněkud zvláštní bylo, že tuto část musíte projít, když potřebujete na toaletu. Osobně mi to nebylo moc příjemné přecházet přes kuchyň na WC. Nemělo by to být určené jen pro zaměstnance?

V době kdy jsme kavárnu navštívili tak bylo opravdu znát, že je kavárna hojně navštěvovaná. Stěží jsme si našli místo k sezení. Naštěstí šlo v kavárně všechno rychle. Lidé se u stolů dlouho nezdržovali. Snědli a vypili, co si objednali a odcházeli. Byla tam příjemná atmosféra. Bylo tam rušno, ale takovým příjemným způsobem, který ve mně vzbuzoval dojem, že jsem na správném místě a že si dopřávám kvalitní jídlo, které je velkým hitem v poslední době.

Co jsme si objednali

Cafe BlissBliss bio salát

  • Zahradní salát, avokádo, olivy, klíčky, konopná semínka
    Vícezrnné krekry
  • 3 druhy dresinku: Bliss tahini-citronovo-zázvorový dresink, Sombrio pomerančový-miso-kelp nebo Jednoduchý dresink z lněného oleje a citronu
  • Můj výběr: Sombrio pomerančový-miso-kelp dresink

Hlavní ingrediencí byla hromada zeleného salátu, což velice oceňuji. Avokádo a olivy dodaly salátu výraznou chuť a také zasytily. Krekry byly vyrobeny z různých druhů semínek jako například dýňové, lněné, sezamové, konopné a chia semínek. Jak jinak než do křupava sušené v sušičce. Dresink měl nasládlou chuť. Byl velice zajímavý a lahodný. Celkově jídlo bylo syté a chutné.

Cafe BlissSakuba bio salát

  • Pampeliška, asijský zelený salát, avokádo, kimchi, lokální řasy, mix různé zeleniny, vícezrnné krekry, sladký sezamový dresink a medové wasabi kešu.

 

Taktéž jako předchozí salát tak i tento se skládat z různorodého mixu zeleniny. Co měl tento salát navíc, byly medové wasabi kešu, které byly delikátní. Chutnala mi kombinace sladkého a ostrého dresinku, ve kterém byly oříšky obalené.

Celkové hodnocení
+ Bio ingredience (přečti si předchozí článek 23: PROČ ZÁLEŽÍ NA PŮVODU POTRAVIN A PROČ JE ORGANIC / BIO OPRAVDU DŮLEŽITÉ?– Dirty Dozen & Clean Fifteen

+ Velká porce, jídlo mě zasytilo

+ Kuchařka s recepty Cafe Bliss, možno zakoupit přímo na místě

+ Další výrobky jako například domácí kyselé zelí

Vařené jídlo

K toaletám přes kuchyň

Comments

Komentáře

About Author

Rawoman - Andrea
Rawoman - Andrea