29: SEATTLE: CHACO CANYON BIO KAVÁRNA -Nejsme rychlé občerstvení ani pomalé

Datum poslední návštěvy: 10. 9. 2014
Adresa: 3770 SW Alaska , Seattle, WA 98126
Mé doporučení: Raw Enchilada talíř
Kniha: Chaco Canon bio kavárna: Brožura receptů (můžete zakoupit přímo v kavárně nebo objednat přes email: arielle@chacocanyoncafe.com)

Chaco CanyonChaco CanyonChaco Canyon

Tentokrát jsme se vydali na cestu do Seattlu, kam jsme jeli vyzvednout rodinné příslušníky na letiště. Spojili jsme příjemné s užitečným a naplánovali jsme si výlet, abychom poznali americkou atmosféru. Samozřejmě jsme si zašli do restaurace na chutnou večeři, kde razí heslo: Nejsme rychlé občerstvení ani pomalé! Díky tomu Vám dneska můžu napsat a také doporučit další pěkné místo v jiném města a dokonce i v jiném státě.

Restaurace nebyla pouze raw, ale je především veganská. Ovšem na raw jedlíky nezapomněli. To je taky důvod, proč jsem se rozhodla restauraci navštívit, přesto že to není pouze raw restaurace. Čím dál tím častěji pozoruji, že ve veganské restauraci najdete raw varianty a funguje to i naopak. Zdá se to tak nějak celkově propojené. Uvědomila jsem si, že není na škodu navštěvovat také veganské restaurace a vyzkoušet, jaké raw pokrmy nabízejí.

Jak jsem se již zmínila, restaurace byla hlavně veganská. Na jídelním lístku najdete předkrmy, sendviče, na vyžádání dostanete také bezlepkovou variantu, saláty, polévky a jiné bezmasé pokrmy. V nápojovém lístku je také z čeho vybírat. Můžete se rozhodovat mezi čerstvými džusy, smoothies, kávou, čajem, pivem, vínem nebo speciálními nápoji jako je kombucha. Po celý den jsou také podávané snídaně. V době, kdy jsme tam byli, měli na jídelním lístku na výběr ze tři raw jídel:

  • Enchilada talíř

Tortilla z lněného semínka a rajčat, plněná bylinkovým kešu krémem, kořeněnou zeleninou, mangem a servírovano s přílohovým salátem

  • Sendvič mořské bohyně

Chleba vyrobený z pohanky a lněného semínka, slunečnicové paté, marinovaná cibule, kešu krém, klíčky a servírováno s přílohovým salátem.

  • Miska se zázvorem a sezamovým semínkem

Zázvorovo-sezamová omáčka, nastrouhaná cuketa, kelp nudle, jako ozdoba dýňová semínka a mrkev.

Naše volba
Rozhodla jsme pro smoothie čoko-maca a pro půlku sendviče mořské bohyně. Smoothie čoko-maca obsahovalo banán, raw kakao, raw maca, agáve, sůl a konopné mléko. Můžete si objednat malé nebo velké smoothie. Já si objednala malé. Chuťově bylo smoothie dobré. U mě většinou platí, že tam, kde je kakao tak mi to vždycky chutná! Ovšem když si vzpomenu na skoro čokoládové smoothie z juice baru The juice truck, tak musím říct, že stále nemá konkurenci. (přečtěte si můj předchozí článek 14: ZA STUDENA LISOVANÁ ŠTÁVA A SMOOTHIES VE VANCOUVERU) Co bych ovšem hodnotila negativně, tak je používání agáve.

V tomto odstavci se pokusím vysvětlit svůj negativní postoj vůči agáve. Agáve je v dnešní době populární jako zdravé sladilo s nízkým glykemickým indexem. Nemohu souhlasit se slovem zdravé. Přestože toto sladidlo můžete najít v mnoha raw receptech, energetických tyčinkách a nápojích. Není to zdravá volba sladidla! Dozvěděla jsem se, jak moc je agáve pro mě špatné a úplně jsem ho vyřadila ze svého jídelníčku. V první řadě to není potrava, kterou nalezneme v přírodě. Může zahrnovat různé chemické látky a při získávání sladké tekutiny z agáve se používá vysokých teplot. Agáve obsahuje až kolem 90 % fruktózy což je mnohem více než obsahuje (nezdravý) kukuřičný sirup, který má v průmětu 55 % fruktózy. Jednoduše je to zpracovaný cukr se skvělým marketingem, který způsobuje obezitu. Většina z nás si obvykle spojuje fruktózu s ovocem. Proč by teda měla být fruktóza pro nás špatná? Není, ale přijímat by se měla pouze z ovoce, zeleniny, medu a vše v rozumné míře. V přírodní podobě je nám fruktóza k dispozici v určitém balení. Je zabalena do vlákniny, která omezuje její vstřebávání do těla. A agáve žádnou vlákninu nemá.

Sendvič mořské bohyněChaco Canyon
Další chod mé večeře byl sendvič. Rozhodla jsem se objednat poloviční porci, vzhledem k tomu, že jsem k sendviči měla smoothie. Nízký plátek chleba byl vyroben z pohanky a lněného semínka, potřený semínkovým pate ze slunečnicových semínek a plněný nakládanou cibulkou, kešu krémem a výhonky. Raw chleba byl velice dobrý. Spíše vláčnější konzistence, což mi vyhovovalo. Dva vetší trojúhelníky považuji jako dostatečnou porci. Marinované cibulky měly výraznou chuť. To bylo ovšem vše, co sendvič dělalo výrazným. Dokázala bych si představit chuťově zajímavější paté a také bych do sendviče uvítala více zeleniny, což by udělalo sendvič bohatší také po vzhledové stránce. Například dokonalý raw sendvič najdete v restauraci Gorilla Food ve Vancouveru (přečtěte si článek 19: GORILLA FOOD – RAW RESTAURACE VE VANCOUVERU).

Enchilada talíř
Tortillu jsem Danielovi tiše záviděla. Naštěstí byl tak hodný a dal mi ochutnat. Znáte tu situaci, když si někdo objedná lepší jídlo než vy a vy pak litujete, že jste si to také neobjednali? Tak to byl přesně ten případ. Někdy si raději objednáváme to stejné, abychom si jídlo nezáviděli. Na druhou stranu, pokud chceme vyzkoušet v restauraci toho co nejvíce, tak je zase lepší, když si objednáváme jídla různá a ochutnáváme navzájem. Takže jaké byly tortillky? Dvě středně velké rajčatové tortilly s lněným semínkem, plněné bylinkovým kešu krémem a kořeněnou zeleninou byly opravdu delikátní. Jemná rajčatová chuť se prolínala s výraznou zeleninou. Bylinkový kešu krém dodal jemnou až sametovou chuť. Konečná chuť sladkého manga vytvořila působivý dojem a podtrhla exotické jídlo. Přílohový salát, který byl podávaný s tortilloubyl jednoduchý, čerstvý a s výborným dresinkem.

Chaco CanyonChaco Canyon
Celkově bych restauraci popsala jako příjemné místo pro setkání různého druhu. Myslím si, že je to vhodné místo pro uspořádání přednášek, workshopů nebo jiných zajímavých událostí. Ovšem musím se zmínit, že jsme na jídlo čekali delší dobu i přesto, že restaurace nebyla vytížena. „Připravit dobré jídlo může trvat dlouho.“ Což je filozofie restaurace o které jsem si později přečetla na jejich internetových stránkách. Pokud restauraci navštívíte, měli byste s tím počítat. Pomalý chod restaurace není ovšem vinou pomalé obsluhy, ale dodržování slibu, že nebudou obětovat kvalitu jídel nad rychlostí servírování. Nejsou rychlé občerstvení ani pomalé. Potřebují přesně adekvátní čas k tomu, aby připravili jídlo na nejvyšší úrovni a přinesli hostům, tak rychle jak jen můžou. A to je mi celkem sympatické!

Comments

Komentáře

About Author

Rawoman - Andrea
Rawoman - Andrea