30: SEMINYAK: RESTAURACE DIVINE EARTH -100% raw, bio a raw food ráj

Datum návštěvy: 7. 1. 2014
Adresa: Jalan Raya Basangkasa 1200 A, Seminyak, Bali
Mé doporučení: Balijské raw trio
Kniha:

Máme tady rok 2015! Doufám, že jste všichni vstoupili do nového roku úspěšně. Přeji Vám hodně energie, životního elánu, úspěchu a radosti ze života. Daniel a já jsme měli netradiční vstup do Nové roku. Přestěhovali jsme se do nové země a to na naše vysněné Bali. Navštívit Bali byl náš dlouholetý sen a ten se nyní stal skutečností. Postupně si plníme jeden sen za druhým. Náš čas v Kanadě již je u konce a nyní nás najdete na Bali, kam jsme se přesunuli 1. ledna 2015 a budeme tady celkově jeden měsíc. To znamená, že mám spoustu času na objevování raw restaurací a jiných raw dobrot po celém ostrově!

Vítejte v raw restauraci Divine Earth
Restaurace Divine Earth se nachází na adrese Jalan Raya Brasangkasa 1200A v Seminyaku. Restaurace již na první pohled vypadá luxusně. Je propojená se studiem jógy, což podle mého názoru tvoří dokonalou kombinaci zdravého jídla a cvičení. Restaurace je rozdělena na dvě patra. V prvním patře se nachází několik stolů pro hosty, barový pult, kde jsou prezentovaná některá jídla (převážně dezerty), dále je tam kuchyň šikovně zastrčená v zadní části místnosti. V druhém patře se nacházejí další stoly pro hosty a toalety. Restaurace je prosklená, což dělá restauraci velice světlou a vzdušnou. Nábytek v restauraci je dřevěný a to dodává restauraci přírodní tón v moderní variantě. Moc se mi tam líbilo. Při vstupu do restaurace se nás ujala obsluha, která nás usadila a přinesla menu. Obsluha nám byla vždy nablízku, aby nám případně pomohla s výběrem a že výběr nebyl jednoduchý. Nejraději bych tam vyzkoušela všechno.

Divine EarthDivine Earth
Nápojový a jídelní lístek
V nápojovém lístku si můžete vybrat téměř z dvaceti různých za studena lisovaných džusů a z deseti různých smoothies. Najdete zde také kávu a čaj. V jídelním lístku jsou snídaně, předkrmy, sendviče s polévkou, 10 hlavních chodů, možnost vytvořit si vlastní salát a samozřejmě dezerty.

Co jsme si objednali

Juice – Puja
Rozhodla jsem se pro zelený juice s názvem Puja, který byl skvělým osvěžením v horkém počasí. Také mě zasytil a posloužil mi jako předkrm, takže jsem nebyla úplně hladová a na výběr hlavního chodu jsem si nechala dostatek času. Juice byl podávaný s živým brčkem, což bylo velice originální. Menu jsem prozkoumávala podrobně, protože se lišilo od těch, na které jsem byla zvyklá z Kanady. Juice Puja se skládal z kapusty, červených hroznů, ananasu, okurky, citronu a zázvorů. Vzhledem k množství ovoce jsem očekávala, že juice bude spíše sladký, ale nebylo tomu tak. Byl lehký a osvěžující. Nabídka juiců byla rozmanitá. Například juice Bandha se skládal z manga, kešu oříšků, datlí a kokosového oleje. Můžeme toto vůbec ještě považovat za juice? Už jen to pomyšlení mi zahrává s myšlenkou, že jsme v Divine Earth nebyli naposledy.

Divine EarthDivine EarthDivine Earth

Portobello steak s wakame těstovinami a kešu panna cotta
Jídlo jsem si vybrala hlavně kvůli steaku portobello, který jsem již dlouho chtěla v raw restauraci vyzkoušet. Portobello steak byl ze tří menších hlaviček hříbků, které byly marinované v delikátním nálevu. Cuketové těstoviny ve tvaru tenkých nudliček byly promíchané s rajčatovou omáčkou a wakame řasou, která jídlu dodala lehkou rybí chuť. Ani ne příliš výraznou, tak akorát. Kešu panna cotta byl do hladka rozšlehaný krém hutné konzistence, bílo šedé barvy a plané chuti. Hustota krému byla ovšem dokonalá. Skvěle se hodila ke steaku portobello. Poslední část jídla bylo bílé a červené nakládané zelí. Celkově jsem na talíři měla pět různých chutí a to mě bavilo. S každým soustem přišla jiná chuť a to velice podpořilo můj zážitek z jídla. Uvítala bych dvojitou porci portobello steaku.

Divine EarthDivine Earth
Balijské raw trio
Balijské trio bylo opravdovou perličkou. Daniel se rozhodl si objednat něco tradičního balijského v raw verzi. V jídelním lístku není uvedeno, z čeho se to skládá, a proto jsme to raději prověřili nejdříve u obsluhy, co můžeme očekávat a jestli je to dostatečná porce pro Daniela. Nejvíce nás zaujala palička, která dominovala na talíři. Byla to směs sojových bobů napíchnutá na cibulovém stonku. Bohužel neznám přesné ingredience, které tam byly a jsou těžko odhadnutelné, ale bylo to vynikající. Další část jídla byly tři salátové listy plněné krémem z kešu a zalité citronovým dresinkem. Poslední částí jídla byl mandlový chléb posypaný strouhaným kokosem, zázvorem a červenou papričkou. Chléb byl jemný a měl spíše sladkou chuť. Jídlo bylo taktéž doplněno o bíle a červené nakládané zelí.

Divine EarthDivine Earth
Byla jsem z restaurace vskutku nadšená. 100% raw, bio a raw food ráj, který jsem na Bali navštívila. Pro představu nejdražší jídlo z hlavních chodů stálo 109 000 IDR (203 Kč) a nejlevnější 46 000 IDR (86 Kč). Podle těchto cen musím říct, že jsou ceny jídel v raw restauraci stále nižší než v České republice,v Kanadě nebo Americe, ale na místní poměry je to stále docela dost peněz. Jen pro představu průměrná rodina na Bali vyžije s 100 000 IDR asi 3 dny.

Comments

Komentáře

About Author

Rawoman - Andrea
Rawoman - Andrea