32: PROTEINOVÉ RAW JÍDLO TÝDNE: SPIRULINA PUDING INSPIROVANÝ RICHIEM ROLLEM – ŘASOVÁ PROTEINOVÁ BOMBA !

Znáte spirulínku? Jedná se o další úžasné superfood, které by nemělo chybět v žádném kvalitním jídelníčku…ale ta chuť! Hmmm, jen si představte tu vůni, takový nedaleký brčálek, nalít si tak trochu do misky a udělat si z toho puding?! V žádném případě a nebojte, přesně o tom tenhle recept nebude! Pokud stejně jako já máte s chutí nebo vůni u spirulíny trochu problém, tak si raději sedněte. Protože právě s touto “nepříjemností”si jednoduše pohrál jeden úžasný člověk, skvělý triatlonista, ultramaratonec a hlavně vegan jménem Rich Roll. Po přečtení receptu už váš život nikdy nebude takový jako dřív, protože pouhým přidáním pár ingrediencí a zmáčknutí jednoho tlačítka na vašem mixéru se ze spirulíny stane doslova delikatesa, kterou si budete s radostí vychutnávat stejně jako já několikrát týdně.

O tomto receptu jsem se dočetl v knize Tima Ferrise – Čtyřhodinové tělo, který se v dané části věnoval vegetariánské tématice, kde se zmínil o Richiem Rollovi. Rich Roll je člověk, kterého si velice vážím, a je pro mě doslova ztělesněním důkazu, že člověk může dosáhnout čehokoli a kdykoli. V jeho případě doporučuji knihu – Hledáni Ultra nebo k poslechu jeho podcasty.

A proč by vůbec spirulína měla být součástí vašeho jídelníčku? Vlastnosti spirulíny vás musí stejně jako mě naprosto uchvátit. V podstatě bych jen o spirulíně mohl věnovat samotný článek, což není účelem. Hlavně zmínim, že spirulína obsahuje až 65% proteinu včetně všech esenciálních aminokyselin. Je skvělým zdrojem vitamínů B, B12, A, C a minerálů, kde např. 10g spirulíny obsahuje tolik železa, kolik byste hledali ve 450g špenátu. Spirulína se mi také libí pro její funkci antioxidantu a stejně jako u chlorely pomáhá vyplavovat toxické látky z těla způsobená například vdechováním výfukových plynů ve městech. Věděli jste, že chlorella pomáhá redukovat poškození buněk zapříčiněnou vlivem volných radikálů produkovaných emisí z motorových vozidel? Pokud žijete v znečištěném ovzduší, dejte si alespoň 1 čajovou lžičku chlorelly denně, která poslouží jako výborný detoxifier. Momentálně se nacházíme na Bali a tady je ”městská”doprava tak přesycená, že denní dávka spirulíny opravdu příjde vhod. Ostatně je známo, že lidé co například cestují do míst, kde je vysoce znečištěné ovzduší (např. ve velkých městech v Čině) tak konzumují vyšší množství právě spirulíny nebo chlorelly. V poslední řadě spirulína napomáhá trávení a nezatěžuje trávicí trakt. To vše vám dá SPIRULINA PUDING. Teď mě napadá, že by se spirulína mohla nahradit klidně v tomto receptu i chlorelou! Tak vyzkoušejte a dejte komentář, jestli to je vhodná připomínka nebo ne :-).

Ingredience (2 porce):

Spirulina puding2 pol. lžíce spirulíny
150g banánu
150g avokáda
150g hrušky
150g jablka

Příprava:
Rozmixujte všechno ve vysokorychlostním mixéru ! 😀

DOBROU CHUŤ & BUDUJTE SVALY NA SYROVÉ STRAVĚ!

Nutriční hodnoty:
589 kcal
13,6g proteinu
94,6g sacharidů
25,2g tuku

Comments

Komentáře

About Author

Rawman - Daniel
Rawman - Daniel