50: LEHKÝ RAW DORTÍK Z ČERNÉHO RYBÍZU

Máme tady skvělé období léta a letní ovoce nám dozrává na zahradě. Teda spíše na zahradě mé babičky. Ještě než moje babička stihla otrhat všechen černý rybíz, aby ho jak jinak než zavařila (taková škoda), tak jsem si stihla natrhat pěknou misku, tak akorát na lehký raw dortík.

Protože většina raw dortu se vyrábí hlavně z oříšků a kokosového oleje, tentokrát jsem se snažila vymyslet odlehčenou verzi, tak aby alespoň korpus neobsahoval oříšky. Musím říct, že se mi můj pokus docela povedl a dort drží pěkně tvar a chuť je nepopsatelně dobrá, letní a svěží!

RYBÍZ UPRAVENÝ 2

Na korpus budete potřebovat:

200 – 250 g předem namočené, naklíčené pohanky

50 – 100 g sušených datlí

3  – 4 lžíce raw karobu

Pohanku jsme namočila přes noc do vody, poté jsem ji propláchla studenou vodou a nechala klíčit asi půl dne. Pohanku a sušené datle jsem dala do mixéru G 21 a rozmixovala na lepivé těsto, které jsem dala do misky a přidala raw karobový prášek. Těsto jsem zpracovala rukama a natlačila do dortové formy.

rybíz UPRAVENÝ

Rybízový krém:

200 g namočených kešu oříšků

100 g černého rybízu klidně i se stopkou

50 – 100 g medu, dle chuti

Namočené kešu oříšky jsem propláchla studenou vodou a dala do mixéru G21, kde jsem přidala omytý černý rybíz a med. S obíráním bobulek rybízů od stopky jsem se neobtěžovala. Všechno jsem to rozmixovala do hladké konzistence, tak aby nikde nezůstal kousek oříšků. Krém jsem rozetřela na korpus, posypala strouhaným kokosem ze starého kokosového ořechu (i když to už tam ani nemuselo být) a dala jsem dort vychladit přes noc do mrazáku.

Následující den jsem dort vytáhla a nechala lehce rozmrazit. Pak jsem ho nakrájela na jednotlivé kousky. Doporučuji dort nakrájet celý  ještě když je zmražený to vám půjde rozhodněji lépe, než později, když už má měkkou konzistenci. Pak už je dort připravený v lednici na servírování, ale věřím že vám tam dlouho nevydrží a sníte ho hoodně rychle!

rybíz UPRAVENÝ 1

Comments

Komentáře

About Author

Rawoman - Andrea
Rawoman - Andrea