ceskoRaw restaurace se pomalu, ale jistě v České republice rozšiřují. Velká koncentrace je jich v Praze. Nejznámější je pravděpodobně Secret of raw a jejich cukrárna Sweet Secret of Raw, kteří se objevili jako první na trhu. Dalšími skvělými průbojníky jsou RawchaMyRaw CafeRaw for You. Také v jiných městech jako je Brno, Liberec a Ostrava začínají mít raw restaurace své fanoušky. Více o jednotlivých restauracích zaměřených na syrovou stravu se dozvíš zde.  
kanadaVe městě Vancouver v Kanadě jsem se naučila mnoho věcí o syrové stravě hlavně díky tomu, že jsem pracovala v raw restauraci. Byla to skvělá příležitost v mém životě, kdy jsem si vyzkoušela vyrábět veškeré raw pokrmy a nápoje. Pracovala jsem pouze v jedné raw restauraci, ale jako host jsem jich navštívila více. Najdete je zde.  
USATaké před cestou do USA jsem samozřejmě předem vyhledala restauraci, kde jsem si dala raw food. Navštívila jsem severozápadní část Ameriky. Ve městě Seattle jsem nenašla žádnou 100% raw restauraci, ale dobrou variantu veganské restaurace, kde bylo součástí jídelního lístku také raw food.  Více se dozvíš zde.
BaliZe svého měsíčního pobytu na Bali mohu potvrdit, že je to opravdu raw food ráj a to díky úžasnému čerstvému ovoci, mladému kokosu a raw food restauracím. Nejvíce jich je v Ubudu jako například Seeds of LiveAlchemy a Fivelements . V jižní části Bali zase najdete Divine EarthBali BudaMandala a mnoho dalších. Pro přesnou lokaci a více informací přejdi zde