Jak fungují naše orgánové hodiny a proč je dobré je znát

Vědět co se v našem těle děje v určitých časových intervalech, může být pro nás prospěšné z mnoha důvodů. Trápí vás nějaký zdravotní problém? Chcete dosahovat maximálních sportovních výkonů? Chcete podpořit detoxikaci těla? Pokud budeme znát, kdy a co se v našem těle odehrává, můžeme tak podpořit správné fungování. Minimálně za vyzkoušení a porovnání výsledků před a po to stojí. Nic si nemusíme kupovat, nikam nemusíme chodit, s nikým nemusíme konzultovat. Co nám bude stačit ke štěstí je,  že využijeme určitý orgán v době kdy je maximálně aktivní nebo naopak ho necháme odpočívat, když je v útlumu a nezatěžujeme ho zbytečnými stimulanty v době nejméně vhodné.

Mezi 23. – 1. Hodinou                     Začíná pracovat žlučník. Obvyklé jsou žlučníkové záchvaty při onemocnění žlučníků.  Organizmus odpočívá.

Mezi 1. -3. Hodinou                        Aktivují se játra. Nedoporučuje se pít káva, alkohol a používat tuky pokud jste v tuto hodinu vzhůru.

Mezi 3. – 5. Hodinou                      Jsou v činnosti plíce. Proto obvykle v tuto dobu mají kuřáci a astmatici problém se spánkem.

Mezi 5. – 7. Hodinou                      Aktivuje se tlusté střevo. Ideální doba na vyprazdňovaní.

Mezi 9. – 11. Hodinou                    Aktivuje se slinivka břišní a slezina. Nejlepší doba pro trávení sladkostí. Správná chvíle pro raw dortík na dopolední svačinu? Co takhle letní rybízový:

rybíz UPRAVENÝ

http://www.rawmanrawoman.com/50-lehky-raw-dortik-z-cerneho-rybizu/

Mezi 11. – 13. Hodinou                 Je v činnosti srdce. Není vhodné ho zatěžovat velkým a tučným množství potravy. Dochází k útlumu. Můžeme si zajít na procházku nebo si dopřát krátký spánek.

Mezi 13. – 15. Hodinou                 V největší činnosti je tenké střevo.

Mezi 15. – 17. Hodinou                 Nejvíce pracuje močový měchýř. Doporučuje se pít bylinné čaje a sportovat. Jsme schopni přijmout vydatnější jídlo. Nejlepší doba pro aerobní sporty a silové tréninky. Cévy jsou roztaženější, cirkulace krve je nejrychlejší, a z těla se velice dobře vylučuji toxické látky. Pokud si provádíte očistný den nebo více na čerstvých ovocných a zeleninových šťávách, právě v tuto dobu se projevují nejsilnější detoxikační příznaky. Nevzdávejte to a vydržet proces odbourávání toxinů. Takový očistný program s výstižným názvem RESTART vám může doručit až k vám domů firma BLACK KALE s.r.o.  

Mezi 17. – 19. Hodinou                                 Jsou v činnosti ledviny. Pro organizmus je důležité vyloučit vše, co mu škodí: sůl, tuky, sladké limonády, káva, alkohol, cukr, … Je nutné vydatně pít.

Mezi 19. – 21. Hodinou                 Dostává se do činnosti obal srdce-krev.

Mezi 21. -23. Hodinou                   Doba útlumu. Mozek začíná vyrábět melatonin a chce se nám spát. Není to vhodná doba k přehnané aktivitě. Nedoporučuje se kouřit ani jíst. Maximálně kousek ovoce.

Zdroje:

http://doktoronline.cz/clanek/97-Organove-hodiny.htmlhttp://www.honzazkrkonos.cz/wp-content/uploads/organove-hodiny.jpghttp://zivotni-energie.cz/organove-hodiny-dle-cinske-mediciny.html

 

Comments

Komentáře

About Author

Rawoman - Andrea
Rawoman - Andrea