Rawoman – Andrea

poznej Andrea

Picture

Nikdy jsem nepřemýšlela o tom, že se stanu vegetariánem nebo veganem. Bylo to pro mě téměř nemožné, když je můj otec vyučen jako řezník a tudíž maso bylo v naší rodině na denním jídelníčku. Musím říct, že jedna ze zásadních změn ve stravování začala v Irsku, kde jsem strávila 6 měsíců jako au-pair v rodině, která jedla podle zásad Paleo diety. Po přečtení knihy The Paleo Solution (Robb Wolf), jsem se rozhodla vyzkoušet Paleo dietu i já a tímto způsobem jsem se stravovala několik měsíců až do té doby, než jsem se dozvěděla o syrové stravě. 

 

PicturePo návratu domů do České republiky, jsem stále přemýšlela o syrové stravě a má touha dozvědět se více informací byla silnější. Opět všechno začalo knihou – Škola živé stravy (Anna Hýžová). Jak se říká s jídlem roste chuť, tak se čtením dalších publikací o živé stravě to bylo stejné. Nezůstala jsem jen u čtení, ale krok po kroku jsem začala s jídlem experimentovat. Vyráběla jsem různé veganské, nepečené dezerty. Můj přítel Daniel a já jsme si je nesmírně užívali. Měnila jsem svou životosprávu postupně a dnes už je pro mě naprosto normální jíst “jen” ovoce, zeleninu, oříšky, semínka a jiné úžasné živé potraviny, které jsem na své cestě ochutnala a stále naházím něco nového. Živá kuchyň je odlišná, neuvěřitelně pestrá, stále mě překvapuje a to mě nesmírně baví.

Protože již dlouho jsme plánovali cestovat po světě a  vyzkoušet si, jaké to je žít v cizině, také samozřejmě kvůli angličtině, cestování, poznávání nových lidí a jejich kultury. Na konci března 2014, jsme se s Danielem přestěhovali z České Republiky do Kanady. Volba padla na krásné město Vancouver, kde chceme strávit jeden rok. Po příjezdu do Vancouveru, vyřízení ubytování a jiných důležitých věcí, přišlo rozhodování o tom, jakou práci si budeme hledat.

 

Picture
 Mou vášní je raw food, takže mým snem bylo pracovat v restauraci, která se specializuje na syrovou stravu a být v kontaktu s lidmi, kteří mají stejný zájem jako já, abych se mohla dozvědět co nejvíce informací, ochutnávat všechny dobroty a hlavně dělat to, co mě nejvíce baví.  Můj vysněný cíl se stal skutečností. Pracuji v raw restauraci (konkrétně ve výrobně) a mám tu čest připravovat zdravé a neskutečně chutné jídlo. Jsem obklopena  úžasnými lidmi, kteří mě inspirují každý den mého života. Moje práce je pro mě opravdovým koníčkem. Důkazem je to, že když přijdu domů po osmi a více hodinách strávených v práci, zamířím do své kuchyně a připravuji zeleninu a ovoce na čerstvou šťávu, saláty, lasagne, vyrábím oříškové mléka, sladké dezerty, smoothie, namáčím a nechávám klíčit oříšky, semínky, zrna, luštěniny, zkouším nové recepty nebo si procvičuji, co jsem se nového v práci naučila. No není to úžasné? Nikdy jsem neměla takové pracovní zapálení a samotnou mě to moc těší.  Samozřejmě k tomu patří umývání nádobí a uklízení, jako v každé jiné kuchyni (i když v raw kuchyni nejsou mastné a připálené hrnce).

 

Picture

A protože je toho stále více o co se zajímám, chci vytvořit místo, kde budu sdílet své myšlenky, zkušenosti, zážitky a diskutovat o nich. Náš blog Rawmanrawoman.com a hlavně sekce Raw okolo nás,se zdá  perfektním místem pro tento případ. Velice ráda navštěvuji raw restaurace, bary, kavárny, juice a smoothie bary. Rozhodla jsem se vytvořit průvodce, který mi pomůže zapamatovat si místa, kde jsem byla, jídla, která jsem ochutnala a jaký celkový dojem to na mě udělalo.  Čím více míst navštívím, čím více informací vím, tím větší smysl mi to dává. Přináší mi to radost do života a věřím, že to může přinést i něco užitečného vám.