Proč detoxikovat organismus?

Proč detoxikovat organismus?

I přesto, že se často zaměřujeme na zdravou životosprávu a hlídáme si opravdu to, co jíme a pijeme, očista organismu může být skvělý způsob, jak znovu nakopnout svůj organismus, imunitní systém a celkově se cítit lépe a mít ze života radost. Odměnou, kterou do péče o své tělo a zdraví vložíte, vám totiž bude vitalita a život bez nemocí a plný energie!

Proč člověk neví, co má jíst?

V přírodě všechny formy života konzumují nějakou potravu, aby si udržely zdraví. Většina tvorů jí potravu intuitivně. Lidé tuto intuici do značné míry ztratili. Navíc jsme jediný tvor na zemi, který se rozhodl jíst potraviny, které mu škodí a to buď úpravou ať už tepelnou či chemickou nebo jiným průmyslovým zpracováním. Do toho dýcháme vzduch, který je často toxický, pijeme vodu, do které je uměle přidáván chlór či jiné chemikálie a v poslední řadě žijeme čím dál tím více ve stresu.

Co nám brání k tomu, abychom byli vitální a bez nemocí?

Vše výše uvedené naše tělo zaplavuje toxiny a škodlivými látkami, které v nás vyvolávají symptomy (horečka, rýma, kašel, alergie, zahlenění, únava, nadváha, ztráta energie či životního elánu a podobně). Tyto symptomy často lékaři označují jako nemoci, které se často spíše než léčením, tlumí další chemií – prášky. Novodobá medicína často symptomy pouze potlačuje, ne léčí. Potlačuje a pomáhá zastavovat pouze přirozené čistící procesy těla. Čím vice tak tlumíme tyto symptomy, tím častěji a s větší silou se v dlouhodobém horizontu pak vrací v podobě civilizačních onemocnění nebo rutinního “nemocného” života.

Podle statistik má dnes rakovinu každý druhý muž a každá třetí žena. Během velmi krátké doby jsme se stali nejvíce nemocní tvorové na zemi. A tak je zcela zřejmé, že pokud budeme následovat stejné vzorce, které nás učí společnost, budeme žít na úkor svého zdraví.

Doporučujeme shlédnout video – NEJČASTĚJŠÍ PŘÍČINY ONEMOCNĚNÍ 

(nezapomeňte si zapnout titulky vpravo dole u videa – CC)

 

.

.

Proč naše tělo funguje jako motor?

Naše tělo funguje jako motor, který potřebuje palivo a musí být průběžně čištěn a seřizován. Pokud užíváme špatné palivo, naše auto nepojede tak, jak by mělo a nakonec se zastaví. Totéž platí o našem těle. Protože naše tělo často plníme špatným palivem (potravinami), musíme tělo čistit, jinak na to doplatíme.

Zmíněné nemoci tak nejsou ničím jiným, než příznaky a symptomy, které nás upozorňují, že tělo potřebuje vyčistit a opravit. Mnoho symptomů (horečka, kašel, rýma, alergie, únava, nadváha) pouze vyjadřuje, že je naše tělo zanesené a potřebuje se zbavit toxinů a hlenu. Tělo se neustále snaží čistit, a čím jsme toxičtější, tím mu to dává větší práci.

 

Proto vznikla Naturopatie

– přírodní věda a nauka o detoxikaci, která se zaměřuje na dva nejdůležitější procesy v našem těle – detoxikaci a regeneraci.

Co je cílem detoxikace?

Cílem detoxikace je tělo vyčistit, zbavit ho hlenů, těžkých kovů, chemikálií a pesticidů. Detoxikace a očista organismu tělu pomáhá odstranit záněty a toxiny, které poškodily / poškozují naše tkáně. Detoxikací organismu pomáháme zneškodnit příčinu (nemoc) tím, že tělo vyčistíme. Co lidé říkají na detoxikaci se můžete dočíst ZDE.

Co je cílem regenerace?

Regenerace nám pomáhá obnovit a opravit tyto poškozené tkáně.

Tělo nemůže regenerovat, aniž bychom ho nedetoxikovali. Naturopatie proto spojila tyto dvě metody, protože jsou spolu těsně provázané a pouze správná detoxikace a regenerace je cesta k zdraví, vitalitě a dlouhověkosti.

 

Více informací o detoxikaci organismu se můžete dočíst ZDE

 

Zdroj: Robert S. Morse – Zázračná detoxikace 

Comments

Komentáře

About Author

Rawman - Daniel
Rawman - Daniel