47: RAW FOOD MÍCHANÁ VAJÍČKA BEZ VAJEC

Když jsem poprvé ochutnal tento výborný recept v MyRaw Café v Praze, o kterém psala Andrea, bylo to něco, co jsem si musel doma hned udělat a vyzkoušet. Samozřejmě, že poměr surovin, které jsem okoukal z jídelního lístku, byl asi jiný, nicméně jsem si jistý, že dle chuti a vzhledu jsem nebyl daleko od originálního receptu.

Nedávno jsem se rozhodl, že se pokusím omezit sacharidy hlavně v odpoledních hodinách a ve dnech, kdy nemám těžký trénink, proto mi míchaná vajíčka přijdou jako úžasná, rychlá a odpolední svačinka, případně jako snídaně nebo jiný rychlý snack.

Pokud si však uděláte i větší porci nebo míchaná vajíčka nakombinujete například s pořádnou porcí kedlubnu a pár krekry, tak z toho máte výtečný oběd nebo večeři.

Recept, který níže uvedu, tedy bude doplněn i o krekry a porci kedlubnu, kterou si pravidelně dávám s tímto oblíbeným receptem.

V čem je tento recept výjimečný? Vždy jsem miloval míchaná vajíčka a při kombinaci avokádo, para ořechů a ostatních ingrediencí je tato chuť velmi blízko originálnímu názvu. Navíc přidat para ořechy mi přijde jako skvělý nápad. Para ořechy jsou úžasné jako zdroj selenu (1 ořech obsahuje denní dávku), což u mužů zvyšuje také potenci. Ořechy se doporučují i proti vypadávání vlasů, k podpoře růstu nehtů a v mém případně si ho vážím i pro jeho schopnost podporovat tvorbu testosteronu. A svaly milují testosteron! Avokádo? Tak to je takové moje masové ovoce, skvělý zdroj bílkovin a zdravých tuků, o blahodárných a pozitivních účincích avokáda se můžete dočíst prakticky všude. Už jen při psaní tohoto receptu se mi doslova sbíhají sliny! Tento recept prostě miluji a často jej zařazuji do svého jídelníčku v rámci tréninků. A pak, že budovat svaly na raw food je UTOPIE :-)

Recept 1 porce:

1 velké zralé avokádo (160-180g)

2 para ořechy

½ malé cibule (cca 40g)

70-100g čerstvé červené papriky

20g sušených rajčat

1/8 lžičky kajenského pepře

¼ malé lžičky soli

1-2 stroužky česneku

Příloha:

400 – 500g kedlubnu

Zelné krekry (1 velká placka):

(100g kysané zelí, 100g nastrouhaná mrkev, 60g lněné semínko, 30g sezamové, pepř, sůl, kajenský pepř, kurkuma, kmín, bazalka, tymián) původní recept od Anny Hydžové – kniha Škola živé stravy

Nutriční hodnoty pro výše uvedenou max. porci:

1114 KCAL

36,4g protein

109,7g sacharidy

73,7g tuku (zdravé tuky)

 

Comments

Komentáře

About Author

Rawman - Daniel
Rawman - Daniel