48: Raw food v krabici aneb 2 dny traily, sjezdy = Rychleby !

Pokud máte v plánu někde zůstávat přes noc, chcete jít na nějaký výšlap nebo jet stejně jako já například do Rychleb a pojezdit pořádné traily, tak tady pro vás mám jednoduchou inspiraci, co si vzít v případě, že chcete mít své raw food na pár dní i tam 😉 V případě, že máte termobox, tak jako já, tak vám všechny suroviny v podstatě zůstanou celou dobu v chladu, i když tam není nic, co by se mohlo zkazit, některé věci je dobré udržovat při nižší teplotě.

Blížil se víkend, hlásili krásné počasí, téměř 30 stupňů a já se připravoval na super dny strávené v sedle kola se svými přáteli. Rychlebské stezky, často o nich mluvili v době, kdy jsem byl ještě v Kanadě a tak jsem se už nemohl dočkat, až na vlastní pěst poznám toto “bájné’’ místo nejen pro ostřílené cyklisty!

Spolu s přípravou všech věcí, které jsem si bral sebou, jsem také přemýšlel, jak to udělám s jídlem na 2 dny. Ne, že bych nevěřil lokálním restauracím nebo Rychlebskému pohostinství, ale chtěl jsem se vyhnout situaci, že přijedu na tak zvanou Rychlebskou základnu a jediné co bude v nabídce, tak bude gulášová polévka. A gulášová polévka tam opravdu byla :-) Jako nemůžu říct, že tam neměli výběr, to zase jo, ale kromě ovoce tam bohužel nebylo nic, co bych chtěl já opravdu jíst…takže má příprava jídla byla na místě :-) Nicméně kdokoli, kdo by chtěl jíst maso a podobné věci, tak by si tam asi vybral…

Kamarádi mi řekli, že by se takhle nemohli stravovat – róóó fůůůd, že to pro mě musí být strašný stres si všechno takhle chystat…ale mě to přijde právě jako výhoda, že to je spíš naopak, nemyslíte? Jet někam s tím, že budu odkázaný pouze na to, co bude zrovna k dispozici na základně?

Gulášová polévka nevím z čeho, zmražené polotovarové koláče, které se dopékali v peci, případně maso na grilu bůh ví z jakého zdroje? To stejné když jde člověk třeba jen na Lysou horu. Špagety s kečupem a smažený sýr…Není to paranoia? Myslím, že ne. Jak se říká, jste nejen to, co jíte, ale v případě, že bych jedl i maso a jiné výrobky, tak jste přece i to, co jedlo to, co jíte, ne? :-) Všichni víme, jak to v dnešní době je, v čem bohužel žijeme a já to vidím tak, že člověk se prostě musí přizpůsobit…samozřejmě pokud chce být zdravý. A já chci, takže to není o tom, že bych dělal něco na silu :-)

Jak jsem zmínil, čekali mě dva krásné dny a bylo třeba si nejen připravit běžné jídlo, ale také počítat s tím, že budou i kilometry v nohách, takže i nějaký ten kalorický výdej / příjem navíc.  Vyjížděl jsem ráno, takže jsem si ještě stihnul udělat můj oblíbený Zelený smoothie, zbytek už bylo o přípravě na 2 dny.

Co jsem si teda vzal sebou?

Smes jidel

1 DEN

a) Svačina

Hrachový protein s banánem, kakaem, datlemi a přáškem ženšenu

(30g hrachového proteinu, 2 banány, 2 lžíce kakaa, 1 lžička ženšenového prášku, 1 lžička kokosového oleje)

Příprava doma v míxéru

510 kcal, 30g protein, 65g sacharidů, 17,5g tuku

– Super dávka proteinů a aminokyselin a jako příprava pro celý den ježdění na kole. Ženšen super potravina, která snižuje únavu a tvorbu laktátu. Tím zvyšuje rychlost regenerace. Kokosový olej, není třeba rozepisovat 😉

b) Oběd

Nepečená sekaná (bez květáku) se salátem a pomazánku z slunečnicových semínek (recept. tady)

720 kcal, 25g protein, 48g sacharidů, 54g tuku

– Parádní obědové menu, byl jsem naprosto spokojený a každý chtěl ochutnávat. Svěží oběd plný výživných hodnot z lněných semínek, zeleniny a rozmixovaných slunečnicových semínek. Po takovém obědě jsem byl opět připraven usednout zase na kolo a vyrazit do hor :-)

c) Svačina

Mistr Restart Juice

(téměř 1,5kg BIO ovoce a zeleniny. Složení: řepa, mrkev, salát, kapusta, řapíkatý celer, citrón, pomeranč, zázvor)

– Fantastická svačinka a rychlý přísun regenerace a energie po celodenním ježdění na kole! Kombinace řapíkatého celeru, řepy a mrkve je naprosto skvělá jako post workout / trénink drink kvůli bohatým vitamínům a minerálům. Červená řepa například produkuje vyšší hladinu oxidu dusnatého (NO) v krvi, čímž se zvyšuje průtok krve otevřením cévy. Byl jsem rychle zase FRESH ! :-) Tento drink si můžete také nechat udělat od společnosti Black Kale.

Mistr Restart

d) Veřeře

Ořechová pasta (burgery) s kedlubnem

(mandle, nutriční kvasnice, sůl, citrónová šťáva, paprika, cibule, česenk)

734 kcal, 32g protein, 44g sacharidů, 54,2g tuku

Příprava = všechno do food procesoru 😉

– Poslední jídlo dne, byl jsem stále hladový a toto jídlo mi opravdu přišlo vhod, skvěle jsem se najedl a přes noc parádně zregeneroval, kromě zadku mě druhý den nebolelo vůbec nic a byl jsem ready na další ježdění a sjezdy ala super flow 😉 I kamarádi, kteří si v ten večer dávali klobásky ochutnávali mou ořechovou pastu a nebránili by se stejné večeři 😉

2 DEN

a) Snídaně

Snídaňová kaše

(40g rozemletá lněná semínka, 10g chia semínka, 3 brazilské ořechy, 10g goji, 50g naklíčené pohanky, 10g sušených rozinek, 2 lžíce karobu, 4 banány, voda)

971 kcal, 24g proteinu, 188g sacharidů, 25g tuku

Příprava = banány nakrájíte a vše smícháte s vodou, fantastická snídaňová směs, která se za pár minutek promění v sladký a výživný gel, parádička 😉

– Naprosto jednoduchá příprava, první jídlo dne bohaté na spoustu sacharidů a zdravých tuků pro energii a nějaký ten protein. Je to v podstatě stejná směs, kterou jím každé ráno k mému zelenému smoothie 😉 Co může být lepšího?

b) Svačina

Raw food tyčinka + makový závin !
Znovu trochu energie získaná ze sacharidů, které obsahují datle v raw food tyčince a závinu, také spousta lněných semínek pro zdravé tuky, aminokyseliny a omega 3. Fantazie. Mak jako super potravina v oblasti správné hladiny vápníku.

c) Oběd

Nepečená sekaná (bez květáku) se salátem a pomazánku z slunečnicových semínek (recept. tady)

720 kcal, 25g protein, 48g sacharidů, 54g tuku

d) Svačina

Makový závin !

Kdo ochutnal ví, že nemusím k tomu dávat žádné další info…nejlepší věc !

e) Večeře – doma :-)

Byl jsem připraven, že? :-)

 

Comments

Komentáře

About Author

Rawman - Daniel
Rawman - Daniel